<h1>TĘCZA - Psychoedukacja i terapie</h1>, Twoja przeglądarka nie obsługuje tej animacji Flash.

Warsztaty Marka Tarana

 
 
 
"Czarna Madonna - zdemaskowanie fałszywego światła"

Warsztaty dla kobiet, których celem jest głębokie wniknięcie w sekret kobiecości. Połączenie wiedzy starożytnych kultur (m.in. ezoteryka, hermetyzm, alchemia, szamanizm) z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki (neurofizjologia, genetyka, biochemia, fizyka kwantowa) pozwoli uruchomić wewnętrzną moc by wnieść ją do TU i TERAZ.
Szczegóły na Marek Taran official na FB. 
 
 Najbliższe zajęcia odbędą się 18.10.2020 o godz.10-18
 
Kolejne 
 

   „Czarny diament - Największa moc kobiet"

 Kobietę, która odkryła swój niezwykły potencjał nazywano m.in. 

  „Drzewem Życia”, „Światłem Świata”, „Portalem Miłości”, „Graalem”, „Świątynią Światła”.

Te określenia wiernie odzwierciedlają ukrytą, kobiecą moc.
Przez wieki system patriarchalny usiłował zniszczyć ową moc ale jest to niemożliwe gdyż jest ona NIEZNISZCZALNA i NIEPOKONANA.
To właśnie od tych greckich słów pochodzi słowo DIAMENT.
Największy i najpiękniejszy sekret Świętej Żeńskości mówi, że we wnętrzu świątyni na ołtarzu stoi cudowny kielich a na jego dnie spoczywa przepiękny, czarny diament.
Ma on moc przekształcania wszystkich energii w światło. Jego subtelna a zarazem potężna wibracja rozprasza ciemność i otwiera wrota do KRÓLESTWA WIECZNEJ MIŁOŚCI. Ową świątynią jest kobieta a ołtarzem i kielichem jej najświętsze miejsce – łonoAlchemia wewnętrzna dostrzega pewną analogię między powstawaniem diamentu w przyrodzie a aktywacją niezwykłego punktu energetycznego w ciele kobiety. Chociaż węgiel z którego powstaje diament występuje pospolicie w dużych ilościach to diament jest bardzo rzadkim kamieniem. Chociaż potencjalnie każda kobieta jest diamentem to jego aktywacja jest rzadkością. Dlaczego mimo tak licznych pokładów węgla na świecie jest tak mało diamentów? Dzieje się tak dlatego, że krystalizacja węgla w diament odbywa się w bardzo specyficznych, unikalnych warunkach. Po pierwsze cały proces odbywa się głęboko w ziemi (80-100km). Dopiero później diamenty wypychane są przez tzw. kominy.
Tutaj alchemia żeńska widzi pierwszą analogię – cały proces krystalizacji węgla w diament odbywa się w wewnętrznej przestrzeni kobiety: w tzw. „ciemnym lesie”, „jaskini”, „krypcie”, „świecie podziemnym”. Aby rozpocząć krystalizację kobieta powinna zgromadzić w tej przestrzeni bardzo dużą ilość energii. To z kolei wymaga wycofania uwagi ze świata zewnętrznego i maksymalne skupienie się na sobie. Kolejnym wewnętrznym procesem jest porzucenie wszelkich przekonań, że coś lub ktoś z zewnątrz zbawi nas, uzdrowi, spowoduje naszą transformację, przemianę czy nasze oświecenie. Jeśli nadal uważasz, że rozwój duchowy czy osobisty zależy od boga, religii, ścieżek duchowych, że ocalą Cię guru, terapeuci, uzdrowiciele czy też stosujesz wymyślne techniki, medytacje czy diety pokładając w nich całą nadzieję, nie możesz uaktywnić diamentu! Jeśli nadal uważasz, że potrzebny jest Ci ktoś lub coś z zewnątrz abyś była szczęśliwa czy spełniona nie możesz uaktywnić diamentu! Jeśli nadal uważasz, że nie masz w sobie żadnej mocy i czujesz się gorsza lub gdy uważasz, że tylko Ty jesteś obdarzona wyjątkową mocą i czujesz się lepsza nie możesz uaktywnić diamentu! Wszystko co jest Ci potrzebne by uaktywnić diament nosisz w sobie, tak jak każda kobieta. 
Innym czynnikiem niezbędnym aby w przyrodzie powstał diament, jest wysokie ciśnienie. Linia żeńska postrzega tu drugą analogię. Aby stać się diamentem należy wytrzymać wysokie ciśnienie. W alchemii wewnętrznej identyfikowane jest ono z presją i naciskiem otoczenia. Ponieważ Matrix panicznie boi się diamentowej energii kobiet gdyż pod jej wpływem rozpada się jak przysłowiowy domek z kart, próbuje maksymalnie nas kontrolować trzymając nas w nisko wibracyjnym więzieniu. W momencie gdy zaczynasz się wyzwalać władcy umysłu wywierają na Ciebie presję by zatrzymać Cię na drodze do WOLNOŚCI. Np. w chwili kiedy nie tylko rozumiesz ale czujesz, że religia jest potężnym środkiem manipulacji, który próbuje zniewolić nasze dusze i chcesz opuścić to więzienie, Matrix pod postacią kapłanów, dobrych sąsiadów, przyjaciół, rodziny pragnie Cię nawrócić. Zewsząd płyną słowa: „co się z Tobą dzieje?”, „bój się boga”, „kto namieszał Ci w głowie”, „odwracając się od boga źle skończysz”. To jest właśnie ciśnienie, presja. To jest największa, alchemiczna próba – wytrzymasz ciśnienie czy się poddasz? Podobnie jest gdy kobieta chce zerwać kajdany skrajnie toksycznego związku. Matrix pod postacią tychże osób zasypuje kobietę argumentami typu: „opamiętaj się”, „niszczysz związek”, „w naszej rodzinie nie było rozwodów”, „a co z dziećmi? Pomyślałaś o nich?”, „jesteś egoistką”, „idź drzwi otwarte ale z czego będziesz żyła?”, „sama nie dasz rady”. Innym przykładem jest praca której nie cierpisz i kiedy zaczynasz czuć, że praca wyczerpuje Cię coraz bardziej i wysysa z Ciebie resztki energii i chcesz ją rzucić. Presja otoczenia jest podobna „co dalej?”, „pomyśl o rodzinie”. Innym przykładem jest poczucie tego, że Ci którzy wydawali Ci się bliscy – znajomi, przyjaciele, rodzina, okazują się dalecy, bardzo dalecy. Ale nie rozstajesz się z nimi bo.......
W wewnętrznej alchemicznej ścieżce jest moment samotności pojęty pozytywnie jako okazja do odzyskania siebie i scalenia swojej duszy (dotychczas żyłaś dla innych dając im całą swoją energię i tym samym Ciebie było coraz mniej i mniej) W fazie samotności Matrix wyciąga najcięższą artylerię i wypuszcza stare demony: lęk, poczucie winy, poczucie odrzucenia, samotność odczuwana negatywnie. Nie wytrzymujesz ciśnienia? Wracasz do więzienia czymkolwiek by ono nie było: diament gaśnie. Wytrzymujesz presję czując, że tylko jako istota wolna możesz odkryć siebie i być sobą: diament zaczyna świecić. 
Innym rodzajem presji jest ta, którą wywieramy sami na siebie np. w pogoni za fatamorganą Matrixa: karierą, prestiżem, pieniędzmi, w pogoni za tym aby być kimś i coś znaczyć, w pogoni za pseudo doskonałością, oświeceniem intelektualnym lub duchowym ale to tylko fatamorgana, maya. Jedna zastępuje drugą, później przychodzi kolejna i kolejna a Ty wciąż gonisz, gonisz, gonisz iluzję coraz bardziej oddalając się od siebie. Uwolnij się też od presji zasługiwania na cokolwiek i presji spełniania czyiś oczekiwań, nie zmuszaj też innych aby spełniali Twoje oczekiwania. 
Trzecią analogią w procesie formowania się diamentu jest wysoka temperatura. Symbolizuje ona rzecz oczywistą, najważniejszą: ciepło, uczucie, miłość. Diament formułuje się pod wpływem bardzo dużej ilości ciepła. Oczywistym odniesieniem do nas jest ilość ciepła, które okazujemy sobie, ilość ciepła którym potrafimy obdarzyć samych siebie. Zasada wewnętrznej alchemii: nie czekasz na ogrzanie, ogrzewasz samą siebie. Ostatnia zasłona iluzji opada. Miłość nie przychodzi z zewnątrz, płynie z Twojego wnętrza. Wtedy nie mylisz miłości z zakochaniem i pożądania z namiętnością. Czarny węgiel staje się DIAMENTEM, GWIAZDĄ WIECZNOŚCI – jest niezniszczalny, niepokonany, niezwyciężony!
Nasze mądre przodkinie mówiły, że u kobiet, które uaktywniły CZARNY DIAMENT oczy świecą i błyszczą jak gwiazdy.

Życzę wszystkim Kobietom aby Wasz Diament i Wasze oczy zaświeciły jak najszybciej! POTRZEBUJE TEGO ŚWIAT!

 

 

      „Czarniejsza niż noc, jaśniejsza niż tysiące słońc, ukryta i widoczna, czysta swą bielą dziewica i płodna swą czerwienią kobieta”


      Na setkach obrazów, ikon i rzeźb, Matka Boska ma czarną twarz. Był to od wieków dylemat kościoła katolickiego, który często czyścił, mył i przemalowywał wizerunki Czarnej Madonny (np. w katedrze w Chartres). Mimo, że przez wieki kościół starał się manipulować prawdą o tym wizerunku nie da się go zniszczyć czy zafałszować tak jak nie da się zniszczyć czy zafałszować prawdy o kobiecie i energii żeńskiej. Obrazy, posągi czy świątynie poświęcone Czarnej Dziewicy są symbolem niezwykłej mocy i energii, która ukryta jest nie w świątyniach zewnętrznych a w ciele kobiety. Miejsca kultu czy obrazy mają nam jedynie przypominać, że jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Pramatki.
Świątynie poświęcone Czarnej Madonnie umieszczane są zwykle na prastarych miejscach kultu energii żeńskiej a jednocześnie w punktach gdzie przecinają się linie róży czyli sieć życia naszej planety. Czarne Dziewice zapraszają kobiety aby ostatecznie przekroczyły próg między tym co zewnętrzne i wewnętrzne. Prastara prawda mówi „poznaj samego siebie”.              Kiedy kobieta rozpoznaje i odnajduje w sobie białą energię niewinności i czerwoną energię kreacji jest gotowa do odkrycia swojego największego sekretu – swojej czarnej mocy. Ta moc ma zdolność transformacji wszystkich energii, rozpuszczania ich a nawet przemiany niższych wibracji w wyższe. Podróż kobiety do swojego wnętrza kończy się odnalezieniem światła, które rodzi się z Czerni (analogia do czarnych dziur wszechświata). Czarna energia ma jeszcze jedną niezwykłą właściwość – oświetla wszelką iluzję i z siłą Kali „uśmierca” ją aby mogło odrodzić się jedynie prawdziwe światło. Największą i ostateczną mocą Czarnej Madonny jest rodzenie prawdziwego światła miłości, które ostatecznie rozproszy wszelką ciemność. Kobieta jest tą, która po wiekach ciemności związanych z dominacją energii męskiej przynosi nam znów Płomień Światła i Wodę Życia. 

 

Kobiety zawsze były wielką tajemnicą i z jednej strony wyraża się wobec nich uwielbienie, zachwyt i fascynację a z drugiej strony były one i są przedmiotem dominacji, ucisku i przemocy, prowadzącej do ich zniewolenia. 
Kobieta może być zniewalana przez mężczyzn, przez inne kobiety (te, które zatraciły swoją świętą żeńskość) i przez samą siebie kiedy staje się zbyt uległa lub zbyt dominująca i męska. 
W tej „patriarchalnej grze” wspomaganej przez systemy religijne, społeczne i obyczajowe chodzi o jedno – zniszczenie sekretu świętej żeńskości.
Święta żeńskość to moc każdej kobiety, moc związana z jej wrażliwą, łagodną, intuicyjną, empatyczną i kochającą stroną. 
Święta żeńskość to nieograniczony stwórczy potencjał, moc kreacji, samouzdrawianie i samooczyszczenie.
Święta żeńskość to moc transformacji wszystkich niskich energii w światło, to cudowna przemiana brzydkiego kaczątka w pięknego, białego łabędzia. Każda z kobiet posiada tą moc i dzięki niej ma do odegrania wspaniałą rolę w uczynieniu tego świata lepszym. 
Święta żeńskość to moc zmieniająca świat bez potrzeby stosowania siły, bez walki i przemocy, bez ingerencji w cokolwiek lub kogokolwiek na zewnątrz. 
Można ją przyrównać do taoistycznej zasady „wei – wu wei” (działanie bez działania), która przynosi pożądany efekt bez wysiłku a jedynym działaniem jest podróż do wewnętrznego, świętego wymiaru. Ten święty wymiar zawiera esencję Waszej żeńskości i jest konkretnym, energetycznym ale też czysto fizycznym miejscem w Waszym ciele. Przez wieki próbowano oddzielić Kobiety od tego wymiaru, oddzielając duchowość i cielesność. 
Ciało i seksualność były „nieczyste” i „grzeszne” z samej swej natury. Wszelkie próby poznania sekretów swojego ciała i seksualności, sekretów układu hormonalnego i tajemnicy orgazmu, były oczywiście podszeptem samego szatana. Kobieta i jej ciało przez wieki były poddane władzy i dominacji mężczyzn. W systemie patriarchalnym wzorce społeczne, rodzinne i obyczajowe wspierały religię ugruntowując w Kobiecie poczucie niedoskonałości, winy i wstydu oraz wzorzec zależności od mężczyzn. Ale zanim przybyli patriarchalni bogowie i ich słudzy i usunęli Kobietę – Boginię w cień, Kobiecie i jej ciału oddawano nie tylko należyty szacunek ale także cześć i adorację. Kobieta była ucieleśnieniem Pramatki, Matki – Ziemi, Esencji Życia.
Dawne kultury wiedziały i czuły, że bez wolnych i świadomych Kobiet życie zamiera a ludzie stają się coraz bardziej nie-ludzcy. Kobieta utożsamiana była z boską świątynią a jej łono określano jako Boską Macierz. 
Choć pojęcie macierzy odnajdujemy współcześnie głównie w matematyce to pierwotnie oznacza ono: Pramatkę, Matkę, Prakolebkę, Kolebkę, Pierwotną Siedzibę, Miejsce Narodzin, Pierwotną Ojczyznę, Matrycę.
Czy owa matryca Macierz jest kwiatem życia, mistyczną różą, świątynią światła, zawierającą w sobie unikalny wzór życia?
Można próbować zniszczyć ten wzór wpajając Kobiecie poczucie grzechu, nieczystości i wstydu i stosując wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną.
Współcześnie próbuje zniszczyć się kwiat życia kreując fałszywy wzorzec seksualności, cielesności, pseudo mocy ukrytej we wdziękach ciała – ale jak wszyscy czujemy to bardzo ciemna strona mocy.
Kultura masowa mając na usługach media, reklamę, przemysł filmowy i rozrywkowy w ślad za fałszywym wzorcem cielesności kreuje określony model seksualności, który każe gonić nam za szybkim, kompulsywnym, fizjologicznym seksem, który oddziela nas coraz bardziej od naszego serca i gubi światło naszej duszy. Zbrukanie ciała, w którym celują media jest próbą zbrukania świętej żeńskości. Jej przywrócenie to ponowne połączenie ciała, serca i duszy w jedną całość. W linii żeńskiej istnieje niepodzielne połączenie między ośrodkiem seksualnym, sercem i duszą. Miłość do siebie samego jest podstawą ponownego, wewnętrznego zjednoczenia. Podstawowy wyrazem miłości jest szacunek do samego siebie, do całej swojej istoty, a więc także do swojego ciała. Linia żeńska chce przywrócić Kobietom m.in. mądrość w podejściu do siebie i szanowaniu swoich granic. Ciało Kobiety nie tylko symbolicznie ale dosłownie jest Świątynią Światła. 
Niezależnie od tego czego doświadczały Kobiety nie da się zniszczyć kobiecej esencji życia. Jest ona wieczna w Kobietach i w każdej chwili może się odrodzić. Z przestrzeni wieków głos cudownych Kobiet mówi, że jest to czas przebudzenia, czas świetlistego brzasku, praświt, początkujący odrodzenie Ziemi i Świętej Żeńskości. To jest czas Kobiet.

 

Wszystkie Kobiety zainteresowane odkrywaniem siebie i swojej mocy zapraszamy na warsztaty Święta Żeńskość”.

Wraz z wiosną rozpoczynamy nowy cykl, który z jednej strony jest kontynuacją dotychczasowych zajęć a z drugiej strony jest zaproszeniem dla tych wszystkich Kobiet, które dotychczas nie miały okazji bliżej zapoznać się z tą tematyką. 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa mailowo : kasiasm@tlen.pl

lub telefonicznie 502 440 475. 
 
 
"Akademia Psychosomatyki - kurs samouzdrawiania" . Aktualnie zawieszona.
 
1. Pojęcie zdrowia i choroby w ujęciu różnych kultur.
2. Źródło chorób - poszukiwanie przyczyn.
3. Odkrycie wewnętrznych zakłóceń i dysharmonii :
  • sfera fizyczna - toksyczne odżywianie, zastój w ciele fizycznym;
  • sfera mentalna - świadome i nieświadome wzorce, programy i przekonania, toksyczne myśli i destrukcyjna siła podświadomych kodów;
  • niewłaściwa komunikacja werbalna - raniące i destrukcyjne słowa;
  • sfera emocjonalna - lłumione i wyparte emocje, stresy i napięcia, zakłocenia w relacjach rodzinnych i partnerskich, dysharmonia w kontaktach międzyludzkich;
  • sfera seksualna - zaburzenia i blokady energii seksualnej. 
4. Anatomia energetyczna.
5. Symbolika ciała i symptomów chorobowych.
6. Metody pracy z podświadomością pomagające odkryć przyczyny choroby :
  • testy projekcyjne;
  • rysunek terapeutyczny;
  • mowa ciała, mowa ubioru;
  • głęboki relaks. 
 7. Psychologia somatyczna.
 
 
Zajęcia prowadzi Marek Taran - socjolog, pedagog, religioznawca.
Terapeuta z 20 letnim stażem w zakresie prowadzenia warsztatów grupowych i  terapii indywidualnych.
  
 
"Człowiek jest zdrowy, gdy znalazł swą prawdziwą jaźń i stał się jednością ze wszystkim co jest. Choroba zmusza człowieka, by nie opuszczał drogi do jedności - dlatego choroba jest drogą do doskonałości". 
 
Czym jest psychosomatyka?
Podstawowym założeniem psychosomatyki jest twierdzenie, że wszelkie nasze dolegliwości cielesne, czyli somatyczne (soma - z gr. ciało) mają przyczynę psychiczną ( psyche - z gr. psychika, ale także dusza).
Naprawdę choruje psyche a ciało jedynie unaocznia problem. Mówiąc dokładniej - to co manifestuje się w naszym ciele jako ból, uraz, choroba - jest symócić naszą ptomem, który chce nam wskazać jaka częśc naszego życia wymaga uzdrowienia. Symptom pokazuje z czym lub kim mamy się skonfrontować aby wyzdrowieć. Ponieważ w życiu często unikamy konfrontacji z tym co istotne, pragniemy również jak najszybciej zlikwidować symptom (np. ból) nie zastanawiając się co naprawdę nas "boli". Samo sięgnięcie po leki nie uzdrawia lecz tylko usuwa dokuczliwy objaw.
A co z przyczyną choroby?
Ciało spełnia funkcję ekranu, na który rzutowane jest to, co dzieje się w naszym wnętrzu. Ciało to zmaterializowane odbicie świadomości, która "ucieleśnia się" aby to co rozgrywa się w obszarze nieświadomym stało się widoczne. Już sam wygląd naszego ciała może nam wiele powiedzieć o naszym wnętrzu. Natomiast wszelkie choroby pełnią funkcję sygnału ostrzegawczego. Choroba poprzez swoją sygnalną funkcję pragnie zwrócić naszą uwagę na coś, czego nie chcemy widzieć, zmienić, skorygować. Choroba to prośba naszej wyższej części o głębokie zajrzenie w siebie i dokonanie zmian w swoim życiu.
 
Jeśli chcesz uzdrowić swoje życie na wszystkich poziomach - zapraszamy do Akademii Psychosomatyki.
 

 
W starych przekazach, które można nazwać "mądrością starożytnych" przejawia się wspólny wątek - my, współcześni jesteśmy świadkami głębokich przemian i przekształceń znanego nam świata, już teraz odczuwamy na naszej planecie przesunięcie płaszczyzny świadomości z materialnej na energetyczną (podniesieni wibracji).
Nasz lewopółkulowy umysł może odbierać to jako kryzys w wielu sferach : problemy materialne, fizyczne, mentalne, emocjonalne, napięcia w związkach międzyludzkich (kryzys partnerstwa i rodziny), poczucie porażki i zniechęcenia. Ale z szerszej, kosmicznej perspektywy to co przypomina upadek jest coraz gwałtowniejszym uwalnianiem się od tego co nas ogranicza i zniewala.
Teraz jak nigdy dotąd twoje problemy są bezcenną wskazówką pokazującą ci czy uporczywie trzymasz się starego porządku czy też jesteś przygotowany na przyjęcie nowego. Pozorny kryzys i upadek z perspektywy duchowej staje się twoją drogą do Wyzwolenia.
Upaść ma Stary Wzorzec, którego sednem jest dominacja energii męskiej i zniwolenie energii żeńskiej. Powoli w jego miejsce wpisywany jest Wzorzec Równowagi - zrównoważenie odwiecznych sił Życia : męskiej i żeńskiej, słońca i księżyca, ognia i wody, nieba i ziemi.
W ostatnich tysiącleciach energia żeńska była w odwrocie, separacji, uśpieniu lub zmieniła swój "spin" na męski, dlatego nasz męski świat ("męskich" mężczyzn i "męskich" kobiet) jest coraz bardziej nieludzki i destrukcyjny wobec Życia.
Aby przywrócić równowagę i odbudować Życie, każda kobieta powinna przejawiać na co dzień to Kim Jest : Jesteście "świątynią życia", "solą i słodyczą tej ziemi", "praoceanem stworzenia", "gwiezdnymi wrotami do światła", "mistyczną różą" i "kielichem Graala"!!!
Czas uruchomić te cudowne aspekty żeńskiej mocy! Aby tego dokonać, każda kobieta powinna rozpocząć niezwykłą podróż wgłąb siebie - podróż, w czasie której z Kopciuszka przemieni się w Księżniczkę.
Na Ziemi i w Kosmosie zawsze było wiele energii, które utrudniały kobiecie odkrycie samej siebie, energii, które zniewalały i niszczyły. Ale największy ból i destrukcję często funduje sobie kobieta - np. przez brak szacunku dla siebie i swojego ciała, nieumiejętność jego mądrego chronienia, bycie ofiarą, negatywne nastawienie zarówno do swojej kobiecości, jak i do świata mężczyzn lub - na drugim biegunie - wykorzystywanie swojego ciała i kobiecości do manipulacji.
Kobiety i mężczyźni toczą często nie tylko walkę między sobą, ale często największym wrogiem kobiety jest inna kobieta. To wszystko niszczy energię żeńską, a tym samym nas wszystkich i nasz świat. Jeśli nasze pragnienia o nowym, lepszym świecie mają się spełnić, najwyższy czas zacząć budować ten świat w sobie, najwyższy czas abyśmy odbudowali swoją wewnętrzną moc licząc przede wszystkim na siebie.
W dawnych kulturach byliśmy wtajemniczani w sekrety naszej wewnętrznej mocy podczas inicjacji. Ktoś, kto nie był inicjowany uważany był za "niepełnego", "uśponego" lub nawet "ślepego".
Nasza cywilizacja ukradła nam moc inicjacji i m.in. dlatego łatwo nami manipulować.
Czas przywrócić prastare sekrety niektórych "rytów inicjacyjnych", abyśmy znów stali się istotami Pełnymi, gdyż tylko takie istoty są szczęśliwe i tworzą harmonijne relacje.
 
 

  Wstecz
Piątek, 27 listopada 2020 | admin